İçeriğe atla
15 Ekim 2026 · Perşembe Her macera bir yerden başlar
‹ Koşu ve yarış takvimi
TrailKayıt Açık

Silivri Ultra Trail

4 Nis 2027 İstanbul 8K–38K Trail 07:00
Silivri Ultra Trail, Silivri Danamandıra Tabiat Parkı'nın orman ve göl patikalarında ilk kez 4 Nisan 2027 tarihinde düzenlenen bir patika (trail) koşusu etkinliğidir. Organizasyonda 8K, 18K ve 38K parkurları bulunur; yarış saat 07.00'de başlar. Kayıtlar açıktır.

Uzun parkurda beslenme planı yapmak için harcayacağın enerjiyi kestirmek istersen yürüyüş kalori hesaplayıcı işini görür.

İlk yarışın olacaksa ve 5 kilometreyi henüz kesintisiz koşamıyorsan İlk 5K antrenman planı işini görür.

Yakındaki yaklaşan yarışlar

Tüm Trail yarışlarıKoşu ve yarış takviminin tamamı

Yarış Bilgileri

Tarih & Saat 4 Nisan 2027 · 07:00
Start saatleri 38K 07:00 · 18K 08:30 · 8K 10:00
Lokasyon İstanbul
Başlangıç Noktası Danamandıra Tabiat Parkı, Silivri, İstanbul
Mesafeler 8K, 18K, 38K
Yarış Türü Trail
Kayıt Son Tarihi 28 Mart 2027

Bilgiler 15 Ekim 2026 tarihinde organizatörün sayfası ile karşılaştırıldı. Yanlış ya da eski bir bilgi mi gördünüz? Bize bildirin

Yarış Notu
Yarış Danamandıra Tabiat Parkı'nda; parka giriş ücreti (kişi/araç) kayıt ücretine dahil değil. 18 yaş sınırı var (2009 ve öncesi doğumlular). Toplam kontenjan 1.500: 8K 850 · 18K 450 · 38K 200. Kontrol noktalarında bardak yok, katlanabilir bardak ya da su kabı taşımak gerekiyor.

Bu yarışı takip et

Yarışa 30, 14 ve 7 gün kala, son kayıt gününden önce de hatırlatırız.

Parkur ve Harita

Danamandıra Tabiat Parkı, Silivri, İstanbul
Başlangıç Noktası: Danamandıra Tabiat Parkı, Silivri, İstanbul Haritada aç GPX'i indir GPX'i indir GPX'i indir
8K8,1 km · 72 m tırmanış
8,1 km
Mesafe
72 m
Toplam tırmanış
72 m
Toplam iniş
159–203 m
Rakım aralığı
9 m
Kilometre başına tırmanış
9 · XXS
Km-efor · ITRA ölçeği (hesaplanan)
%83
Düz bölüm
81 / 97
Takvimdeki zorluk sırası
15020025002468kmCP1 Danamandıra · 4 kmFiniş · 8 km · Baraj 2 sa
Dik tırmanış %8+Tırmanış %3–8Düzİniş %3–8Dik iniş %8+

8,1 km boyunca 72 m tırmanış var, kilometre başına 9 m. Düz sayılır; tempo tutmaya uygun bir parkur.

Bölüm bölüm parkur

En çok tırmanış 4,0–5,0 km diliminde (+35 m). En yüksek nokta 5,3 km'de (203 m).

DilimTırmanışİnişNetNoktalar
0,0–1,0 km+7 m−8 m−1 m
1,0–2,0 km0 m−21 m−21 m
2,0–3,0 km0 m0 m0 m
3,0–4,0 km+1 m−6 m−5 m
4,0–5,0 km+35 m0 m+35 mCP1 Danamandıra (km 4,0 · su + yiyecek)
5,0–6,0 km+8 m0 m+8 m
6,0–7,0 km0 m−29 m−29 m
7,0–8,1 km+21 m−8 m+13 mFiniş (km 8,0 · baraj 2 sa)

Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden otomatik çıkarıldı. Bölüm değerleri seyreltilmiş profilden hesaplandığı için üstteki toplam tırmanıştan birkaç metre farklı olabilir.

Kaynak: organizatörün yayımladığı parkur dosyası. Değerler dosyadan ölçüldü; organizatörün ilan ettiği tırmanıştan biraz farklı olabilir. Son hesap: 15.10.2026.

18K18,0 km · 128 m tırmanış
18,0 km
Mesafe
128 m
Toplam tırmanış
127 m
Toplam iniş
166–234 m
Rakım aralığı
7 m
Kilometre başına tırmanış
19 · XXS
Km-efor · ITRA ölçeği (hesaplanan)
%87
Düz bölüm
62 / 97
Takvimdeki zorluk sırası
150200250051015kmCP1 Sayalar · 6 kmCP2 Gürgen Tepe · 12 kmFiniş · 18 km · Baraj 4 sa
Dik tırmanış %8+Tırmanış %3–8Düzİniş %3–8Dik iniş %8+

18,0 km boyunca 128 m tırmanış var, kilometre başına 7 m. Düz sayılır; tempo tutmaya uygun bir parkur.

Bölüm bölüm parkur

En çok tırmanış 0,0–5,0 km diliminde (+61 m). En yüksek nokta 11,6 km'de (234 m).

DilimTırmanışİnişNetNoktalar
0,0–5,0 km+61 m−28 m+33 m
5,0–10,1 km+30 m−32 m−2 mCP1 Sayalar (km 6,0 · su + yiyecek)
10,1–15,0 km+32 m−27 m+5 mCP2 Gürgen Tepe (km 12,0 · su + yiyecek)
15,0–18,0 km+6 m−41 m−35 mFiniş (km 18,0 · baraj 4 sa)

Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden otomatik çıkarıldı. Bölüm değerleri seyreltilmiş profilden hesaplandığı için üstteki toplam tırmanıştan birkaç metre farklı olabilir.

Kaynak: organizatörün yayımladığı parkur dosyası. Değerler dosyadan ölçüldü; organizatörün ilan ettiği tırmanıştan biraz farklı olabilir. Son hesap: 15.10.2026.

38K38,2 km · 351 m tırmanış
38,2 km
Mesafe
351 m
Toplam tırmanış
351 m
Toplam iniş
166–249 m
Rakım aralığı
9 m
Kilometre başına tırmanış
42 · XS
Km-efor · ITRA ölçeği (hesaplanan)
%78
Düz bölüm
38 / 97
Takvimdeki zorluk sırası
15020025005101520253035kmCP1 Sinekli Göleti · 11,0 kmCP2 Çayırdere · 19,6 kmCP3 Sayalar · 27,8 kmCP4 Gürgen Tepe · 33,5 kmFiniş · 38,2 km · Baraj 7 sa
Dik tırmanış %8+Tırmanış %3–8Düzİniş %3–8Dik iniş %8+

38,2 km boyunca 351 m tırmanış var, kilometre başına 9 m. Düz sayılır; tempo tutmaya uygun bir parkur. Tırmanışın %65 kadarı ilk yarıda. Değer kategori sınırına yakın: organizatörün ilan ettiği mesafe ve tırmanışla S kategorisine girebilir.

Bölüm bölüm parkur

En çok tırmanış 5,1–10,1 km diliminde (+75 m). En yüksek nokta 24,7 km'de (249 m).

DilimTırmanışİnişNetNoktalar
0,0–5,1 km+47 m−62 m−15 m
5,1–10,1 km+75 m−20 m+55 m
10,1–15,0 km+71 m−61 m+10 mCP1 Sinekli Göleti (km 11,0 · su + yiyecek)
15,0–20,1 km+38 m−40 m−2 mCP2 Çayırdere (km 19,6 · su + yiyecek)
20,1–25,1 km+64 m−60 m+4 m
25,1–30,0 km+17 m−25 m−8 mCP3 Sayalar (km 27,8 · su + yiyecek)
30,0–35,1 km+33 m−27 m+6 mCP4 Gürgen Tepe (km 33,5 · su + yiyecek)
35,1–38,2 km+2 m−52 m−50 mFiniş (km 38,2 · baraj 7 sa)

Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden otomatik çıkarıldı. Bölüm değerleri seyreltilmiş profilden hesaplandığı için üstteki toplam tırmanıştan birkaç metre farklı olabilir.

Kaynak: organizatörün yayımladığı parkur dosyası. Değerler dosyadan ölçüldü; organizatörün ilan ettiği tırmanıştan biraz farklı olabilir. Son hesap: 15.10.2026.

Kontrol Noktaları ve Barajlar

8K

NoktaKilometreBarajİkmal
CP1 Danamandıra4—su + yiyecek
Finiş82 sabitiren büfesi

⏱ 8. kilometredeki Finiş noktasına baraj süresi içinde yetişmek için ortalama 15:00 dk/km tempo yeter. Tempo düz hesaptır; tırmanış ve ikmal molaları ayrıca zaman alır.

18K

NoktaKilometreBarajİkmal
CP1 Sayalar6—su + yiyecek
CP2 Gürgen Tepe12—su + yiyecek
Finiş184 sabitiren büfesi

⏱ 18. kilometredeki Finiş noktasına baraj süresi içinde yetişmek için ortalama 13:20 dk/km tempo yeter. Tempo düz hesaptır; tırmanış ve ikmal molaları ayrıca zaman alır.

38K

NoktaKilometreBarajİkmal
CP1 Sinekli Göleti11,0—su + yiyecek
CP2 Çayırdere19,6—su + yiyecek
CP3 Sayalar27,8—su + yiyecek
CP4 Gürgen Tepe33,5—su + yiyecek
Finiş38,27 sabitiren yemeği

⏱ 38,2. kilometredeki Finiş noktasına baraj süresi içinde yetişmek için ortalama 10:59 dk/km tempo yeter. Tempo düz hesaptır; tırmanış ve ikmal molaları ayrıca zaman alır.

Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır. Kaynak: organizatörün yarış bilgileri.

Katılım şartları

Sağlık raporu
38K: son 6 ay içinde alınmış, «Koşu/Atletizm yapmasında sakınca yoktur» ibareli sağlık raporu ya da vizesi güncel sporcu lisansı (atletizm, triatlon, dağcılık, oryantiring) zorunlu. 8K ve 18K: ıslak imzalı taahhütname, son 1 yıl içinde alınmış sağlık raporu ya da sporcu lisansı.

Yarış Tarihinde Hava Genelde Nasıl?

8 °C
En düşük sıcaklık
16 °C
En yüksek sıcaklık
%52
Yağışlı gün
18 km/s
En yüksek rüzgâr
06:45 / 19:35
Gün doğumu / batımı
  • Yağış ihtimali yüksek: hafif bir yağmurluk taşı.

Kaynak: Open-Meteo arşivi (ERA5), 2022–2026 yıllarında aynı tarih ±2 gün ortalaması. Tahmin değildir. Değerler modelin bölge ortalamasıdır; start noktasında birkaç derece farklı olabilir.

Bu yarış hakkında sık sorulanlar

Silivri Ultra Trail ne zaman, saat kaçta başlıyor?

4 Nisan 2027 günü koşulacak; start saati 07:00. Mesafe başına startlar: 38K 07:00 · 18K 08:30 · 8K 10:00.

Silivri Ultra Trail nereden başlıyor?

Start noktası: Danamandıra Tabiat Parkı, Silivri, İstanbul.

Silivri Ultra Trail hangi mesafelerde koşuluyor?

3 mesafe var: 8K, 18K, 38K.

Silivri Ultra Trail kayıtları açık mı?

Evet, kayıtlar açık. Son kayıt günü 28 Mart 2027. Kayıt organizatörün resmî sayfasından yapılıyor; bu sayfadaki «Resmî Kayıt» düğmesi oraya gider.

Silivri Ultra Trail resmî sitesi hangisi?

Resmî sitesi: silivriultratrail.com. Kayıt hermesentry.com üzerinden yapılıyor.

Silivri Ultra Trail parkurları kaç km, ne kadar tırmanış var?

8K: 8,1 km, 72 m tırmanış · 18K: 18,0 km, 128 m tırmanış · 38K: 38,2 km, 351 m tırmanış. Değerler organizatörün yayımladığı parkur dosyalarından ölçüldü.

Silivri Ultra Trail parkurları zorluk sırasıyla nasıl?

En kolaydan en zora: 8K (km-efor 9, XXS) → 18K (km-efor 19, XXS) → 38K (km-efor 42, XS). Sıralama km-efora göre (kilometre + her 100 m tırmanış için 1); parkur dosyalarından ölçüldü.

Silivri Ultra Trail 38K parkuru ne kadar zor?

38,2 km boyunca toplam 351 m tırmanış var, kilometre başına 9 m. Parkurun yaklaşık %78 kadarı düz. Düz sayılır; tempo tutmaya uygun bir parkur. Km-efor değeri 42; ITRA ölçeğinde XS kategorisine girer. Bu değer parkur dosyasından hesaplanmıştır. Resmî ITRA puanını yalnız ITRA, kendisine kayıtlı ve onaylı yarışlara verir; bu sayı o puan değildir. Değer kategori sınırına yakın: organizatörün ilan ettiği mesafe ve tırmanışla S kategorisine girebilir. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 97 parkurun 58 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 38.

Silivri Ultra Trail 38K parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %9 tırmanış (%3–8) · %81 düz · %10 iniş (%3–8). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Silivri Ultra Trail 38K parkurunda inişler nasıl?

Toplam 351 m iniş var. En uzun kesintisiz iniş 14,6. ile 21,2. kilometreler arasında: 57 m.

Silivri Ultra Trail 38K parkurunda tırmanış hangi kilometrelerde?

Tırmanışın toplandığı dilimler: 0,0–5,1 km +47 m; 5,1–10,1 km +75 m; 10,1–15,0 km +71 m; 15,0–20,1 km +38 m; 20,1–25,1 km +64 m; 25,1–30,0 km +17 m; 30,0–35,1 km +33 m. En çok tırmanış 5,1–10,1 km diliminde (+75 m). En yüksek nokta 24,7 km'de (249 m).

Silivri Ultra Trail 38K parkurunun en yüksek noktası kaç metre?

En yüksek nokta 249 m, 24,7. kilometrede. En alçak nokta 166 m. Zirveden finişe 14 km kalıyor.

Silivri Ultra Trail 38K parkurunda zor bölüm başta mı sonda mı?

Tırmanışın %65 kadarı ilk yarıda; zor bölüm başta.

Silivri Ultra Trail 38K parkuru halka mı, gidiş-dönüş mü?

Start ve finiş aynı noktada; parkur tek bir halka çiziyor.

Silivri Ultra Trail 8K parkuru ne kadar zor?

8,1 km boyunca toplam 72 m tırmanış var, kilometre başına 9 m. Parkurun yaklaşık %83 kadarı düz. Düz sayılır; tempo tutmaya uygun bir parkur. Km-efor değeri 9; ITRA ölçeğinde XXS kategorisine girer. Bu değer parkur dosyasından hesaplanmıştır. Resmî ITRA puanını yalnız ITRA, kendisine kayıtlı ve onaylı yarışlara verir; bu sayı o puan değildir. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 97 parkurun 15 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 81.

Silivri Ultra Trail 8K parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %12 tırmanış (%3–8) · %76 düz · %12 iniş (%3–8). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Silivri Ultra Trail 8K parkurunda tırmanış hangi kilometrelerde?

Tırmanışın toplandığı dilimler: 4,0–5,0 km +35 m; 7,0–8,1 km +21 m. En çok tırmanış 4,0–5,0 km diliminde (+35 m). En yüksek nokta 5,3 km'de (203 m).

Silivri Ultra Trail 18K parkuru ne kadar zor?

18,0 km boyunca toplam 128 m tırmanış var, kilometre başına 7 m. Parkurun yaklaşık %87 kadarı düz. Düz sayılır; tempo tutmaya uygun bir parkur. Km-efor değeri 19; ITRA ölçeğinde XXS kategorisine girer. Bu değer parkur dosyasından hesaplanmıştır. Resmî ITRA puanını yalnız ITRA, kendisine kayıtlı ve onaylı yarışlara verir; bu sayı o puan değildir. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 97 parkurun 33 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 62.

Silivri Ultra Trail 18K parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %3 tırmanış (%3–8) · %92 düz · %6 iniş (%3–8). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Silivri Ultra Trail 18K parkurunda tırmanış hangi kilometrelerde?

Tırmanışın toplandığı dilimler: 0,0–5,0 km +61 m; 5,0–10,1 km +30 m; 10,1–15,0 km +32 m. En çok tırmanış 0,0–5,0 km diliminde (+61 m). En yüksek nokta 11,6 km'de (234 m).

Silivri Ultra Trail GPX dosyası var mı?

Evet. Organizatörün yayımladığı parkur dosyası bu sayfadaki «Parkur ve Harita» bölümünde; saatine ya da telefonuna yükleyebilirsin.

Silivri Ultra Trail 8K baraj (cut-off) saatleri ne?

Finiş (8. km): 2 sa. Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır. 8. kilometredeki Finiş noktasına baraj süresi içinde yetişmek için ortalama 15:00 dk/km tempo yeter. Tempo düz hesaptır; tırmanış ve ikmal molaları ayrıca zaman alır.

Silivri Ultra Trail 18K baraj (cut-off) saatleri ne?

Finiş (18. km): 4 sa. Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır. 18. kilometredeki Finiş noktasına baraj süresi içinde yetişmek için ortalama 13:20 dk/km tempo yeter. Tempo düz hesaptır; tırmanış ve ikmal molaları ayrıca zaman alır.

Silivri Ultra Trail 38K baraj (cut-off) saatleri ne?

Finiş (38,2. km): 7 sa. Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır. 38,2. kilometredeki Finiş noktasına baraj süresi içinde yetişmek için ortalama 10:59 dk/km tempo yeter. Tempo düz hesaptır; tırmanış ve ikmal molaları ayrıca zaman alır.

Silivri Ultra Trail süre sınırı ne kadar?

Finiş barajı — 8K: 2 sa · 18K: 4 sa · 38K: 7 sa. Finiş barajına kadar finişe varamayan sporcu sıralamaya giremez.

Silivri Ultra Trail 38K ikmal noktaları nerede?

11,0. km CP1 Sinekli Göleti (su + yiyecek); 19,6. km CP2 Çayırdere (su + yiyecek); 27,8. km CP3 Sayalar (su + yiyecek); 33,5. km CP4 Gürgen Tepe (su + yiyecek). İkmalsiz en uzun bölüm yaklaşık 11 km; bu aralık için yanında su taşı.

Silivri Ultra Trail için sağlık raporu gerekli mi?

38K: son 6 ay içinde alınmış, «Koşu/Atletizm yapmasında sakınca yoktur» ibareli sağlık raporu ya da vizesi güncel sporcu lisansı (atletizm, triatlon, dağcılık, oryantiring) zorunlu. 8K ve 18K: ıslak imzalı taahhütname, son 1 yıl içinde alınmış sağlık raporu ya da sporcu lisansı.

Silivri Ultra Trail tarihinde hava genelde nasıl olur?

Son beş yılda bu tarihlerde ortalama en düşük 8 °C, en yüksek 16 °C oldu; günlerin %52 kadarında yağış görüldü, en yüksek rüzgâr ortalaması 18 km/sa.

Yarıştan Önce İşine Yarayabilir

Bu Parkur İçin Ayakkabı Önerileri

Koşu ayakkabısı seçiciyi aç