İçeriğe atla
5 Kasım 2026 · Perşembe Her macera bir yerden başlar
Instagram YouTube Pinterest Facebook X Kaydettiklerim English Русский Deutsch
Kayıt KapandıUltraITRA 3 puan
73 km · 2.966 m tırmanış · Balçova Terapi Ormanı'nda

Çatalkaya Ultra Trail

Çatalkaya Ultra Trail, Balçova Terapi Ormanı'nda 21–22 Kasım 2026 tarihinde düzenlenen bir ultra maraton etkinliğidir.

Yarışa kalan süre
Tarih
21–22 Kasım 2026Cumartesi
Konum
İzmirStart: Balçova Terapi Ormanı, İzmir
Mesafeler
5K (Yeşil Yol)–74K (Sabır Yolu)5K (Yeşil Yol), 14K (Agamemnon), 29K (Komando), 45K (Yükseliş), 74K (Sabır Yolu)
Son kayıt
4 Kasım 2026

Çatalkaya Ultra Trail, Balçova Terapi Ormanı'nda 21–22 Kasım 2026 tarihinde düzenlenen bir ultra maraton etkinliğidir. Organizasyonda 5K (Yeşil Yol), 14K (Agamemnon), 29K (Komando), 45K (Yükseliş) ve 74K (Sabır Yolu) parkurları bulunur; son kayıt tarihi 4 Kasım 2026'dır.

Bu yarışta 5 parkur varHepsi 21–22 Kas 2026 · İzmir
MesafeUzunlukStart
74K (Sabır Yolu)07:30›
45K (Yükseliş)08:00›
29K (Komando)08:30›
14K (Agamemnon)08:30›
5K (Yeşil Yol)09:30›
OrganizatörRundetta
Kaynak

Bilgiler 29 Ekim 2026 tarihinde organizatörün sayfası ile karşılaştırıldı. Kayıt bağlantısı 3 Kasım 2026 tarihinde çalışıyordu.

Yanlış ya da eski bir bilgi mi gördünüz?Bize bildirin
  1. 12 Ekim 2026Kayıt dönemlerieklendi 1. Dönem 74K 3.200 TL · 45K 2.500 TL · 29K 2.200 TL · 14K 1.400 TL · 5K 1.000 TL; 2. Dönem 74K 4.200 TL · 45K 3.400 TL · 29K 3.100 TL · 14K 2.250 TL · 5K 1.700 TL; 3. Dönem 74K 4.650 TL · 45K 3.850 TL · 29K 3.500 TL · 14K 2.500 TL · 5K 1.850 TL; 4. Dönem 74K 5.100 TL · 45K 4.300 TL · 29K 3.900 TL · 14K 2.800 TL · 5K 2.000 TL
  2. 12 Ekim 2026Kayıt Son Tarihieklendi 4 Kasım 2026

Çatalkaya Ultra Trail

Yanlış ya da eski bir bilgiyi bildirin

Her bildirimi organizatörün duyurusuyla karşılaştırıp sayfayı düzeltiyoruz. Kaynak eklerseniz daha hızlı olur.

Hangi bilgi?

Kişisel verilerinizin nasıl işlendiğini aydınlatma metninde okuyabilirsiniz.

01 · Parkurlar

Parkur, harita ve GPX

74K (Sabır Yolu)

73,4 km · +2.966 m · start 07:30
Start: Balçova Terapi Ormanı, İzmir
Mesafe
73,4 km
Toplam tırmanış
↑ 2.966 m
Toplam iniş
↓ 2.975 m
Rakım aralığı
45–957 m
Kilometre başına tırmanış
40 m
Düz bölüm
%18
Resmî ITRA puanı · Mountain Level
3 · 5/12
Km-efor · ITRA ölçeği (hesaplanan)
103 · M
Takvimdeki zorluk sırası
8 / 119
Yükseklik profili
Dik tırmanış %8+Tırmanış %3–8Düzİniş %3–8Dik iniş %8+
02004006008001.000010203040506070kmT1T2T3T4T5T6T7

73,4 km boyunca 2.966 m tırmanış var, kilometre başına 40 m. Belirgin tırmanışları olan bir patika parkuru. Tırmanışın %59 kadarı ilk yarıda.

Tırmanışlar7 belirgin tırmanış
TırmanışKilometreNet çıkışOrt. eğimEn dik 250 mTepe
T10,0–2,12,1 km264 m%12,9%31319 m
T23,1–6,63,5 km514 m%14,7%40701 m
T39,6–15,45,8 km528 m%9,1%21957 m
T430,4–33,83,4 km194 m%5,8%18690 m
T542,3–51,08,7 km653 m%7,5%26812 m
T657,6–62,85,2 km137 m%2,7%8361 m
T763,9–67,33,4 km260 m%7,8%13542 m
Bölüm bölüm parkur

Bölüm bölüm parkur

  1. 0,0–3,3 km3,3 kmTırmanış+145 mortalama %4,554 m → 199 m(toplam +278 / −133 m)
  2. 3,3–5,8 km2,5 kmTırmanış+495 mortalama %19,8199 m → 694 m
  3. 5,8–9,8 km4,0 kmİniş−253 mortalama %6,3694 m → 441 m
  4. 9,8–15,5 km5,8 kmTırmanış+515 mortalama %9,0441 m → 956 m
  5. 15,5–20,5 km5,0 kmHafif iniş−115 mortalama %2,3956 m → 841 m(toplam +32 / −147 m)
  6. 20,5–22,8 km2,3 kmHafif tırmanış+23 mortalama %1,0841 m → 864 m(toplam +91 / −68 m)
  7. 22,8–27,5 km4,8 kmİniş−399 mortalama %8,4864 m → 465 m
  8. 27,5–30,5 km3,0 kmHafif tırmanış+33 mortalama %1,1465 m → 498 m(toplam +77 / −44 m)
  9. 30,5–34,0 km3,5 kmTırmanış+187 mortalama %5,3498 m → 685 m
  10. 34,0–43,0 km9,0 kmİniş−517 mortalama %5,7685 m → 168 m(toplam +72 / −589 m)
  11. 43,0–51,0 km8,0 kmTırmanış+644 mortalama %8,1168 m → 812 m(toplam +679 / −35 m)
  12. 51,0–57,5 km6,5 kmİniş−585 mortalama %9,0812 m → 227 m
  13. 57,5–64,0 km6,5 kmİnişli çıkışlı+148 m / −91 m
  14. 64,0–67,3 km3,3 kmTırmanış+258 mortalama %7,9284 m → 542 m
  15. 67,3–73,4 km6,1 kmİniş−497 mortalama %8,1542 m → 45 m(toplam +31 / −528 m)

Kaynaklar12

Kontrol Noktaları ve Barajlar · 74K
  1. 0
    Start
  2. 5,5
    KN1 Behzat Tepe
    Cmt 09:00
  3. 15,7
    KN2 Yarıkpınar+10,2 km
    Cmt 11:30
  4. 28,8
    KN3 Kavacık+13,1 km
    Cmt 13:30
  5. 43
    KN4 Limanreis+14,2 km
    Cmt 16:00
  6. 50,7
    KN5 Çatalkaya Zirve+7,7 km
    Cmt 18:30
  7. 59,7
    KN6 Aşağı Narlıdere+9 km
    Cmt 20:00
  8. 66,5
    KN7 Çeşme+6,8 km
    Cmt 21:30
  9. 73,5
    Finiş+7 km
    Cmt 22:30
Kontrol Noktaları ve Barajlar · 45K
  1. 0
    Start
  2. 5,5
    KN1 Behzat Tepe
    Cmt 10:00
  3. 14,5
    KN2 Yangın Havuzu+9 km
    Cmt 12:00
  4. 22
    KN3 Çatalkaya Zirve+7,5 km
    Cmt 14:30
  5. 31
    KN4 Aşağı Narlıdere+9 km
    Cmt 16:30
  6. 38
    KN5 Çeşme+7 km
    Cmt 18:00
  7. 45
    Finiş+7 km
    Cmt 19:00
Kontrol Noktaları ve Barajlar · 29K
  1. 0
    Start
  2. 5,5
    KN1 Behzat Tepe
    Cmt 11:00
  3. 14,5
    KN2 Yangın Havuzu+9 km
    Cmt 12:30
  4. 22
    KN3 Çeşme+7,5 km
    Cmt 15:00
  5. 28,7
    Finiş+6,7 km
    Cmt 16:00
Kontrol Noktaları ve Barajlar · 14K
  1. 0
    Start
  2. 6
    KN1 Manastır
    Paz 10:30
  3. 14,5
    Finiş+8,5 km
    Paz 12:00
Kontrol Noktaları ve Barajlar · 5K
  1. 0
    Start
  2. 4,8
    Finiş
    Paz 10:30

Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır.3

02 · Kayıt

Kayıt dönemleri ve ücretler

Kayıt dönemleri

  1. 1. Dönem74K 3.200 TL · 45K 2.500 TL · 29K 2.200 TL · 14K 1.400 TL · 5K 1.000 TL1–15 Mart 2026Kapandı
  2. 2. Dönem74K 4.200 TL · 45K 3.400 TL · 29K 3.100 TL · 14K 2.250 TL · 5K 1.700 TL16 Mart 2026 – 1 Haziran 2026Kapandı
  3. 3. Dönem74K 4.650 TL · 45K 3.850 TL · 29K 3.500 TL · 14K 2.500 TL · 5K 1.850 TL2 Haziran 2026 – 16 Ağustos 2026Kapandı
  4. 4. Dönem74K 5.100 TL · 45K 4.300 TL · 29K 3.900 TL · 14K 2.800 TL · 5K 2.000 TL17 Ağustos 2026 – 4 Kasım 2026Kapandı
03 · Şartlar

Katılım şartları ve zorunlu malzeme

Sağlık raporu

74K, 45K, 29K: 21.11.2026'da geçerli, son 6 ay içinde alınmış sağlık raporu veya federasyon sporcu lisansı zorunlu. 65 yaş ve üstü her parkurda EKG + kardiyolog raporu.

Drop bag

Var — start'tan en geç 30 dk önce organizasyonun belirttiği yere teslim, bitişte aynı alandan alınır.

Zorunlu malzeme · 74K · 45K14 maddeMesafe seçimi yukarıdaki parkur sekmesini takip eder
  • Cep telefonu (acil durum numaraları kayıtlı, her zaman ulaşılabilir)
  • Göğüs numarası (vücudun önünde görünür)
  • Zamanlama çipi (organizasyon verir)
  • Düdük
  • Zorunlu malzemeyi taşıyacak uygun çanta
  • Bardak (en az 15 cl)
  • En az 1 litre su şişesi/matara/su torbası (pet şişe kabul edilmez)
  • Kafa lambası ve yedek pilleri (200 lümen veya üstü tavsiye)
  • Acil durum battaniyesi (en az 1,40 × 2,00 m)
  • Elastik bandaj (en az 100 cm × 6 cm) ve yara bandı (en az 5 adet)
  • Yiyecek rezervi
  • Su geçirmez, nefes alabilen, kapüşonlu ceket (en az 10.000 Schmerber)
  • Şapka, bandana veya bere
  • Kimlik
Zorunlu malzeme · 29K13 maddeMesafe seçimi yukarıdaki parkur sekmesini takip eder
  • Cep telefonu (acil durum numaraları kayıtlı, her zaman ulaşılabilir)
  • Göğüs numarası (vücudun önünde görünür)
  • Zamanlama çipi (organizasyon verir)
  • Düdük
  • Zorunlu malzemeyi taşıyacak uygun çanta
  • Bardak (en az 15 cl)
  • En az 1 litre su şişesi/matara/su torbası (pet şişe kabul edilmez)
  • Acil durum battaniyesi (en az 1,40 × 2,00 m)
  • Elastik bandaj (en az 100 cm × 6 cm) ve yara bandı (en az 5 adet)
  • Yiyecek rezervi
  • Su geçirmez, nefes alabilen, kapüşonlu ceket (en az 10.000 Schmerber)
  • Şapka, bandana veya bere
  • Kimlik
Zorunlu malzeme · 14K7 maddeMesafe seçimi yukarıdaki parkur sekmesini takip eder
  • Cep telefonu (acil durum numaraları kayıtlı, her zaman ulaşılabilir)
  • Göğüs numarası (vücudun önünde görünür)
  • Zamanlama çipi (organizasyon verir)
  • Düdük
  • En az 500 ml su şişesi/matara/su torbası (pet şişe kabul edilmez)
  • Elastik bandaj
  • Kimlik
Koşula bağlı
  • Organizasyon hava şartlarına göre zorunlu malzeme listesini değiştirebilir (önceden bildirilir); yarış döneminde yağış ihtimali var, sıcaklık 9–10 °C'ye inebilir
Önerilen (zorunlu değil)
  • 74K/45K/29K: powerbank, uzun kollu üst katman, güneş gözlüğü, GPS saat, baton, vazelin vb. krem, bir miktar para, eldiven, bandaj kesmek için bıçak/makas, uygun ayakkabı
  • 14K: güneş gözlüğü, GPS saat, baton, uygun ayakkabı
  • 5K: en az 500 ml su şişesi/matara/su torbası (pet değil), güneş gözlüğü, GPS saat, baton, uygun ayakkabı
Bu liste hakkındaListe organizatörün ilan ettiği maddelerdir; kendimizden madde eklenmez. Yarıştan önce organizatörün son duyurusunu kontrol edin.

Kaynaklar3

04 · Hava

Yarış Tarihinde Hava Genelde Nasıl?

Genelde parçalı bulutlu20°En yüksek sıcaklık12°En düşük sıcaklık
Yağışlı gün
%36
En yüksek rüzgâr
20 km/s
Gün doğumu / batımı
08:00 / 17:55

Kaynaklar4

05 · SSS

Çatalkaya Ultra Trail hakkında sık sorulanlar

Çatalkaya Ultra Trail ne zaman, saat kaçta başlıyor?

21–22 Kasım 2026 tarihleri arasında koşulacak; etkinlik 2 gün sürüyor. Mesafe başına startlar: 74K 07:30 · 45K 08:00 · 29K 08:30 · 14K 08:30 · 5K 09:30.

Çatalkaya Ultra Trail nereden başlıyor?

Start noktası: Balçova Terapi Ormanı, İzmir.

Çatalkaya Ultra Trail hangi mesafelerde koşuluyor?

5 mesafe var: 5K (Yeşil Yol), 14K (Agamemnon), 29K (Komando), 45K (Yükseliş), 74K (Sabır Yolu).

Çatalkaya Ultra Trail organizatörü kim?

Yarışı Rundetta düzenliyor. Advenway yarış düzenlemiyor ve kayıt almıyor; bilgileri organizatörün duyurularından derliyor.

Çatalkaya Ultra Trail resmî sitesi hangisi?

Resmî sitesi: catalkayaultra.com. Kayıt apphurra.com üzerinden yapılıyor.

Çatalkaya Ultra Trail tarihinde hava genelde nasıl olur?

Son beş yılda bu tarihlerde ortalama en düşük 12 °C, en yüksek 20 °C oldu; günlerin %36 kadarında yağış görüldü, en yüksek rüzgâr ortalaması 20 km/sa.

Çatalkaya Ultra Trail kayıt ücreti ne kadar?

Kayıt dönemleri: 1. Dönem 74K 3.200 TL · 45K 2.500 TL · 29K 2.200 TL · 14K 1.400 TL · 5K 1.000 TL (kapandı); 2. Dönem 74K 4.200 TL · 45K 3.400 TL · 29K 3.100 TL · 14K 2.250 TL · 5K 1.700 TL (kapandı); 3. Dönem 74K 4.650 TL · 45K 3.850 TL · 29K 3.500 TL · 14K 2.500 TL · 5K 1.850 TL (kapandı); 4. Dönem 74K 5.100 TL · 45K 4.300 TL · 29K 3.900 TL · 14K 2.800 TL · 5K 2.000 TL (kapandı).

Çatalkaya Ultra Trail kayıtları açık mı?

Hayır, kayıtlar kapandı. Son kayıt günü 4 Kasım 2026 idi.

Çatalkaya Ultra Trail parkurları kaç km, ne kadar tırmanış var?

5K (Yeşil Yol): 4,6 km, 262 m tırmanış · 14K (Agamemnon): 14,6 km, 791 m tırmanış · 29K (Komando): 29,1 km, 1.458 m tırmanış · 45K (Yükseliş): 44,6 km, 2.048 m tırmanış · 74K (Sabır Yolu): 73,4 km, 2.966 m tırmanış. Değerler organizatörün yayımladığı parkur dosyalarından ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail parkurları zorluk sırasıyla nasıl?

En kolaydan en zora: 5K (Yeşil Yol) (km-efor 7, XXS) → 14K (Agamemnon) (km-efor 23, XXS) → 29K (Komando) (km-efor 44, XS) → 45K (Yükseliş) (km-efor 65, S) → 74K (Sabır Yolu) (km-efor 103, M). Sıralama km-efora göre (kilometre + her 100 m tırmanış için 1); parkur dosyalarından ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkuru ne kadar zor?

73,4 km boyunca toplam 2.966 m tırmanış var, kilometre başına 40 m. Parkurun yaklaşık %18 kadarı düz. Belirgin tırmanışları olan bir patika parkuru. Km-efor değeri 103; ITRA ölçeğinde M kategorisine girer. Resmî ITRA puanı 3. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 119 parkurun 110 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 8.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkurunun en zor tırmanışı nerede?

En büyük tırmanış 42,3. ile 51,0. kilometreler arasında: net 653 m, ortalama eğim %7,5. İçindeki en dik 250 metrelik bölümün eğimi %26. Parkurda toplam 7 belirgin tırmanış bölümü var.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %19 dik tırmanış (%8 ve üstü) · %19 tırmanış (%3–8) · %19 düz · %23 iniş (%3–8) · %21 dik iniş (%8 ve üstü). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkurunda inişler nasıl?

Toplam 2.975 m iniş var. En uzun kesintisiz iniş 51,0. ile 57,5. kilometreler arasında: 585 m. En dik iniş 9,2. kilometre civarında, ortalama eğim %22.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkuru bölüm bölüm nasıl?

Parkur 15 bölüme ayrılıyor: 0,0–3,3 km tırmanış (+145 m); 3,3–5,8 km tırmanış (+495 m); 5,8–9,8 km iniş (−253 m); 9,8–15,5 km tırmanış (+515 m); 15,5–20,5 km hafif iniş (−115 m); 20,5–22,8 km hafif tırmanış (+23 m); 22,8–27,5 km iniş (−399 m); 27,5–30,5 km hafif tırmanış (+33 m); 30,5–34,0 km tırmanış (+187 m); 34,0–43,0 km iniş (−517 m); 43,0–51,0 km tırmanış (+644 m); 51,0–57,5 km iniş (−585 m); 57,5–64,0 km inişli çıkışlı (+148 / −91 m); 64,0–67,3 km tırmanış (+258 m); 67,3–73,4 km iniş (−497 m). En büyük tırmanış 43,0–51,0 km arasında: 8,0 km boyunca +644 m, ortalama %8,1. Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden çıkarıldı.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkurunun en yüksek noktası kaç metre?

En yüksek nokta 957 m, 15,4. kilometrede. En alçak nokta 45 m. Zirveden finişe 58 km kalıyor.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkurunda zor bölüm başta mı sonda mı?

Tırmanış iki yarıya dengeli dağılıyor: ilk yarıda %59, ikinci yarıda %41.

Çatalkaya Ultra Trail 74K (Sabır Yolu) parkuru halka mı, gidiş-dönüş mü?

Start ve finiş aynı noktada; parkur tek bir halka çiziyor.

Çatalkaya Ultra Trail 5K (Yeşil Yol) parkuru ne kadar zor?

4,6 km boyunca toplam 262 m tırmanış var, kilometre başına 57 m. Parkurun yaklaşık %14 kadarı düz. Dağ parkuru; uzun tırmanışlarda yürüme bölümleri beklenir. Km-efor değeri 7; ITRA ölçeğinde XXS kategorisine girer. Bu değer parkur dosyasından hesaplanmıştır. Resmî ITRA puanını yalnız ITRA, kendisine kayıtlı ve onaylı yarışlara verir; bu sayı o puan değildir. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 119 parkurun 11 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 102.

Çatalkaya Ultra Trail 5K (Yeşil Yol) parkurunun en zor tırmanışı nerede?

En büyük tırmanış starttan hemen sonra başlıyor ve 2,2. kilometreye kadar sürüyor: net 259 m, ortalama eğim %12,0. İçindeki en dik 250 metrelik bölümün eğimi %26.

Çatalkaya Ultra Trail 5K (Yeşil Yol) parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %30 dik tırmanış (%8 ve üstü) · %10 düz · %30 iniş (%3–8) · %30 dik iniş (%8 ve üstü). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail 5K (Yeşil Yol) parkuru bölüm bölüm nasıl?

Parkur 2 bölüme ayrılıyor: 0,0–2,2 km tırmanış (+259 m); 2,2–4,6 km iniş (−243 m). En büyük tırmanış 0,0–2,2 km arasında: 2,2 km boyunca +259 m, ortalama %12,0. Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden çıkarıldı.

Çatalkaya Ultra Trail 14K (Agamemnon) parkuru ne kadar zor?

14,6 km boyunca toplam 791 m tırmanış var, kilometre başına 54 m. Parkurun yaklaşık %19 kadarı düz. Dağ parkuru; uzun tırmanışlarda yürüme bölümleri beklenir. Km-efor değeri 23; ITRA ölçeğinde XXS kategorisine girer. Resmî ITRA puanı 0. Değer kategori sınırına yakın: organizatörün ilan ettiği mesafe ve tırmanışla XS kategorisine girebilir. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 119 parkurun 56 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 61.

Çatalkaya Ultra Trail 14K (Agamemnon) parkurunun en zor tırmanışı nerede?

En büyük tırmanış 3,2. ile 4,8. kilometreler arasında: net 329 m, ortalama eğim %20,9. İçindeki en dik 250 metrelik bölümün eğimi %30. Parkurda toplam 3 belirgin tırmanış bölümü var.

Çatalkaya Ultra Trail 14K (Agamemnon) parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %17 dik tırmanış (%8 ve üstü) · %20 tırmanış (%3–8) · %20 düz · %20 iniş (%3–8) · %23 dik iniş (%8 ve üstü). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail 14K (Agamemnon) parkuru bölüm bölüm nasıl?

Parkur 3 bölüme ayrılıyor: 0,0–4,8 km tırmanış (+459 m); 4,8–7,6 km inişli çıkışlı (+71 / −83 m); 7,6–14,6 km iniş (−416 m). En büyük tırmanış 0,0–4,8 km arasında: 4,8 km boyunca +459 m, ortalama %9,7. Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden çıkarıldı.

Çatalkaya Ultra Trail 29K (Komando) parkuru ne kadar zor?

29,1 km boyunca toplam 1.458 m tırmanış var, kilometre başına 50 m. Parkurun yaklaşık %16 kadarı düz. Dağ parkuru; uzun tırmanışlarda yürüme bölümleri beklenir. Km-efor değeri 44; ITRA ölçeğinde XS kategorisine girer. Resmî ITRA puanı 1. Değer kategori sınırına yakın: organizatörün ilan ettiği mesafe ve tırmanışla S kategorisine girebilir. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 119 parkurun 78 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 39.

Çatalkaya Ultra Trail 29K (Komando) parkurunun en zor tırmanışı nerede?

En büyük tırmanış 3,2. ile 6,4. kilometreler arasında: net 546 m, ortalama eğim %17,1. İçindeki en dik 250 metrelik bölümün eğimi %32. Parkurda toplam 3 belirgin tırmanış bölümü var.

Çatalkaya Ultra Trail 29K (Komando) parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %18 dik tırmanış (%8 ve üstü) · %22 tırmanış (%3–8) · %12 düz · %27 iniş (%3–8) · %20 dik iniş (%8 ve üstü). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail 29K (Komando) parkuru bölüm bölüm nasıl?

Parkur 6 bölüme ayrılıyor: 0,0–3,2 km tırmanış (+136 m); 3,2–6,3 km tırmanış (+542 m); 6,3–10,0 km iniş (−262 m); 10,0–15,1 km tırmanış (+422 m); 15,1–19,7 km hafif iniş (−124 m); 19,7–29,1 km iniş (−703 m). En büyük tırmanış 3,2–6,3 km arasında: 3,1 km boyunca +542 m, ortalama %17,5. Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden çıkarıldı.

Çatalkaya Ultra Trail 45K (Yükseliş) parkuru ne kadar zor?

44,6 km boyunca toplam 2.048 m tırmanış var, kilometre başına 46 m. Parkurun yaklaşık %15 kadarı düz. Belirgin tırmanışları olan bir patika parkuru. Km-efor değeri 65; ITRA ölçeğinde S kategorisine girer. Resmî ITRA puanı 2. Takvimde parkur dosyasını ölçtüğümüz 119 parkurun 92 tanesinden daha zorlu (km-efora göre); zorluk sırası 27.

Çatalkaya Ultra Trail 45K (Yükseliş) parkurunun en zor tırmanışı nerede?

En büyük tırmanış 3,2. ile 6,4. kilometreler arasında: net 547 m, ortalama eğim %17,0. İçindeki en dik 250 metrelik bölümün eğimi %30. Parkurda toplam 5 belirgin tırmanış bölümü var.

Çatalkaya Ultra Trail 45K (Yükseliş) parkurunun eğimi nasıl?

Mesafeye göre dağılım: %19 dik tırmanış (%8 ve üstü) · %21 tırmanış (%3–8) · %20 düz · %20 iniş (%3–8) · %20 dik iniş (%8 ve üstü). Eğim, parkur dosyasındaki yükseklikten eşit aralıklarla ölçüldü.

Çatalkaya Ultra Trail 45K (Yükseliş) parkuru bölüm bölüm nasıl?

Parkur 9 bölüme ayrılıyor: 0,0–6,3 km tırmanış (+677 m); 6,3–9,9 km iniş (−258 m); 9,9–15,2 km tırmanış (+420 m); 15,2–19,5 km iniş (−211 m); 19,5–22,5 km tırmanış (+118 m); 22,5–29,0 km iniş (−579 m); 29,0–35,3 km inişli çıkışlı (+194 / −136 m); 35,3–38,6 km tırmanış (+254 m); 38,6–44,6 km iniş (−462 m). En büyük tırmanış 0,0–6,3 km arasında: 6,3 km boyunca +677 m, ortalama %10,7. Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden çıkarıldı.

Çatalkaya Ultra Trail GPX dosyası var mı?

Evet. Organizatörün yayımladığı parkur dosyası bu sayfadaki «Parkur ve Harita» bölümünde; saatine ya da telefonuna yükleyebilirsin.

Çatalkaya Ultra Trail 74K baraj (cut-off) saatleri ne?

KN1 Behzat Tepe (5,5. km): Cmt 09:00; KN2 Yarıkpınar (15,7. km): Cmt 11:30; KN3 Kavacık (28,8. km): Cmt 13:30; KN4 Limanreis (43. km): Cmt 16:00; KN5 Çatalkaya Zirve (50,7. km): Cmt 18:30; KN6 Aşağı Narlıdere (59,7. km): Cmt 20:00; KN7 Çeşme (66,5. km): Cmt 21:30; Finiş (73,5. km): Cmt 22:30. Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır.

Çatalkaya Ultra Trail 45K baraj (cut-off) saatleri ne?

KN1 Behzat Tepe (5,5. km): Cmt 10:00; KN2 Yangın Havuzu (14,5. km): Cmt 12:00; KN3 Çatalkaya Zirve (22. km): Cmt 14:30; KN4 Aşağı Narlıdere (31. km): Cmt 16:30; KN5 Çeşme (38. km): Cmt 18:00; Finiş (45. km): Cmt 19:00. Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır.

Çatalkaya Ultra Trail 29K baraj (cut-off) saatleri ne?

KN1 Behzat Tepe (5,5. km): Cmt 11:00; KN2 Yangın Havuzu (14,5. km): Cmt 12:30; KN3 Çeşme (22. km): Cmt 15:00; Finiş (28,7. km): Cmt 16:00. Baraj saatine kadar noktaya varamayan sporcu yarıştan çıkarılır.

Çatalkaya Ultra Trail süre sınırı ne kadar?

Finiş barajı — 74K: Cmt 22:30 · 45K: Cmt 19:00 · 29K: Cmt 16:00 · 14K: Paz 12:00 · 5K: Paz 10:30. Finiş barajına kadar finişe varamayan sporcu sıralamaya giremez.

Çatalkaya Ultra Trail ITRA puanı kaç?

Resmî ITRA puanı: 74K (Sabır Yolu): 3 · 45K (Yükseliş): 2 · 29K (Komando): 1 · 14K (Agamemnon): 0. Puanı ITRA verir; değer ITRA'nın yarış sayfasından alınmıştır.

Çatalkaya Ultra Trail ITRA Mountain Level kaç?

ITRA Mountain Level: 74K (Sabır Yolu): 5 · 45K (Yükseliş): 4 · 29K (Komando): 5 · 14K (Agamemnon): 6. Mountain Level, ITRA'nın parkurun ne kadar dağlık olduğunu 0–12 arasında gösteren ölçüsüdür. ITRA puanı değildir: puan mesafe ve tırmanışın toplam eforunu (0–6) gösterir.

Çatalkaya Ultra Trail için zorunlu malzemeler neler?

Tüm parkurlar: Cep telefonu (acil durum numaraları kayıtlı, her zaman ulaşılabilir), Göğüs numarası (vücudun önünde görünür), Zamanlama çipi (organizasyon verir), Düdük. 74K · 45K: Zorunlu malzemeyi taşıyacak uygun çanta, Bardak (en az 15 cl), En az 1 litre su şişesi/matara/su torbası (pet şişe kabul edilmez), Kafa lambası ve yedek pilleri (200 lümen veya üstü tavsiye), Acil durum battaniyesi (en az 1,40 × 2,00 m), Elastik bandaj (en az 100 cm × 6 cm) ve yara bandı (en az 5 adet), Yiyecek rezervi, Su geçirmez, nefes alabilen, kapüşonlu ceket (en az 10.000 Schmerber), Şapka, bandana veya bere, Kimlik. 29K: Zorunlu malzemeyi taşıyacak uygun çanta, Bardak (en az 15 cl), En az 1 litre su şişesi/matara/su torbası (pet şişe kabul edilmez), Acil durum battaniyesi (en az 1,40 × 2,00 m), Elastik bandaj (en az 100 cm × 6 cm) ve yara bandı (en az 5 adet), Yiyecek rezervi, Su geçirmez, nefes alabilen, kapüşonlu ceket (en az 10.000 Schmerber), Şapka, bandana veya bere, Kimlik. 14K: En az 500 ml su şişesi/matara/su torbası (pet şişe kabul edilmez), Elastik bandaj, Kimlik. Liste organizatörün ilan ettiği maddelerdir.

Çatalkaya Ultra Trail için acil durum battaniyesi zorunlu mu?

Evet, organizatörün zorunlu malzeme listesinde: «Acil durum battaniyesi (en az 1,40 × 2,00 m)». Geçerli parkurlar: 74K, 45K, 29K.

Çatalkaya Ultra Trail için kafa lambası zorunlu mu?

Evet, organizatörün zorunlu malzeme listesinde: «Kafa lambası ve yedek pilleri (200 lümen veya üstü tavsiye)». Geçerli parkurlar: 74K, 45K.

Çatalkaya Ultra Trail için baton zorunlu mu?

Zorunlu değil; organizatör öneriyor: «74K/45K/29K: baton».

Çatalkaya Ultra Trail için yağmurluk / ceket zorunlu mu?

Evet, organizatörün zorunlu malzeme listesinde: «Su geçirmez, nefes alabilen, kapüşonlu ceket (en az 10.000 Schmerber)». Geçerli parkurlar: 74K, 45K, 29K.

Çatalkaya Ultra Trail için sağlık raporu gerekli mi?

74K, 45K, 29K: 21.11.2026'da geçerli, son 6 ay içinde alınmış sağlık raporu veya federasyon sporcu lisansı zorunlu. 65 yaş ve üstü her parkurda EKG + kardiyolog raporu.

Çatalkaya Ultra Trail yarışında drop bag var mı?

Var — start'tan en geç 30 dk önce organizasyonun belirttiği yere teslim, bitişte aynı alandan alınır.

Yarıştan Önce İşine Yarayabilir

Uzun parkurda beslenme planı yapmak için harcayacağın enerjiyi kestirmek istersen yürüyüş kalori hesaplayıcı işini görür.

İlk yarışın olacaksa ve 5 kilometreyi henüz kesintisiz koşamıyorsan İlk 5K antrenman planı işini görür.

Bu Parkur İçin Ayakkabı Önerileri

Koşu ayakkabısı seçiciyi aç
Yakındaki yaklaşan yarışlar

Tüm Ultra yarışları5K Koşu TakvimiUltra Maraton TakvimiKoşu ve yarış takviminin tamamı

Kaynakça4 kaynak
  1. 1
    Parkurlar & GPX · Bölüm bölüm parkur · 74K (Sabır Yolu), 45K (Yükseliş), 29K (Komando), 14K (Agamemnon), 5K (Yeşil Yol)Bölümler parkur dosyasının yükseklik profilinden otomatik çıkarıldı. Bölüm değerleri seyreltilmiş profilden hesaplandığı için üstteki toplam tırmanıştan birkaç metre farklı olabilir.
    ↩
  2. 2
    Parkurlar & GPX · 74K (Sabır Yolu), 45K (Yükseliş), 29K (Komando), 14K (Agamemnon), 5K (Yeşil Yol)organizatörün yayımladığı parkur dosyası. Değerler dosyadan ölçüldü; organizatörün ilan ettiği tırmanıştan biraz farklı olabilir. Son hesap: 11.10.2026.Resmî ITRA verilerinin kaynağı: ITRA — 74K (Sabır Yolu)45K (Yükseliş)29K (Komando)14K (Agamemnon)
    ↩
  3. 3
    Parkurlar & GPX — Şartlar & malzemeorganizatörün yarış bilgileri
    ↩
  4. 4
    HavaOpen-Meteo arşivi (ERA5), 2021–2025 yıllarında aynı tarih ±2 gün ortalaması. Tahmin değildir. Değerler modelin bölge ortalamasıdır; start noktasında birkaç derece farklı olabilir.
    ↩
Kayıt KapandıBenzer yarışlar